Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Bezpieczniej w MysłowicachInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2013-05-13

Bezpieczniej w Mysłowicach

Bezpieczniej w Mysłowicach

6 maja na terenie Mysłowic odbył się Wielki Piknik Edukacyjny połączony z obchodami Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W jego ramach Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP wraz ze Strażą Pożarną przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Tematem przewodnim była ochrona pieszych - niechronionych uczestników ruchu, pod hasłem: „Żeby być, trzeba żyć”. Imprezę otworzył zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice, Pan Grzegorz Brzoska wraz z Komendantem Miejskim Policji w Mysłowicach, mł. insp. Arkadiuszem Więcek.

Na festynie pojawili się uczniowie wielu szkół oraz miejscowych przedszkoli, którzy mogli zapoznać się zasadami bezpieczeństwa na drogach, wsiąść do policyjnego radiowozu, przejechać się policyjnym motocyklem, a nawet wyjechać do góry w dźwigu strażackim. Dla przedszkolaków zorganizowano konkursy oraz zabawy plastyczne, zaś młodzież jeździła na deskorolkach, hulajnogach oraz rolkach, także w alkogoglach imitujących stan po spożyciu alkoholu - 2,5 promila.

Podczas festynu udzielano porad prawnych dotyczących wypadków drogowych oraz praw ofiar. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera. Gościem specjalnym była Pani Agnieszka Zydroń, Ambasador Autofederacji. Pani Agnieszka - autorka wywiadów z ofiarami wypadków w formie książki pod tytułem „Dzień, który zmienił ich życie”, a także autorka wielu artykułów, projektów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego odpowiadała na pytania obecnych, podpisywała książki, aktywnie uczestniczyła w programie oraz wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów.


  • Currently 2 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 2/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska