Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Fotowarsztaty VolvoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-02-28

Fotowarsztaty Volvo

Fotowarsztaty Volvo

W połowie lutego odbyła się pierwsza edycja niespotykanych do tej pory w Polsce warsztatów, których uczestnicy doskonalili swoje umiejętności fotografowania samochodów.

W programie były ujęcia statyczne, zdjęcia w ruchu, sesja z modelem i doskonalenie specjalnych technik typu panoramowanie czy zoomowanie, a wszystko to w plenerze miejskim i w naturalnej przestrzeni lasu. Efektem tych zajęć są setki pięknych zdjęć, na których można podziwiać różne modele Volvo.

Miejsca planów, wybrane w Warszawie i jej najbliższych okolicach, mogą przywoływać uzasadnione skojarzenia ze Skandynawią. Zwłaszcza podczas pleneru w lesie Volvo XC60 wyglądają, jakby przedzierały się przez szwedzkie ostępy. Delikatny mróz, wirujące wokół samochodów płatki śniegu oraz niesamowita atmosfera przyniosły fotograficzne efekty warte obejrzenia.

Na warsztaty organizatorzy zaprosili prawdziwych pasjonatów fotografii. Bo trzeba być pasjonatem, żeby stawić się na warsztatach w niedzielny poranek o piątej rano i spędzić całe przedpołudnie na robieniu zdjęć sześciu modelom Volvo w najróżniejszych sceneriach. Na plan warto było przybyć z kilkoma różnymi obiektywami, statywem oraz z podstawową wiedzą, jak z tych akcesoriów korzystać. Uczestnicy warsztatów, z których większość prowadzi własne blogi, z prawdziwym poświęceniem wyglądali samochodów wyjeżdżających z tunelu na trasie W-Z, ćwiczyli technikę panoramowania w tunelu Wisłostrady, wykonywali profesjonalne zdjęcia modela prowadzącego Volvo, a na ul. Karowej starannie dobierali kadry z wschodzącym słońcem w tle. W dwóch miejscach sześć pięknych modeli Volvo zostało też podzielonych na pary, dzięki czemu uczestnicy mieli możliwość wykonywania zdjęć w ruchu z jadącego obok samochodu.

Drugim etapem fotowarsztatów były leśne ścieżki i polany usytuowane nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam czekały prawdziwe wyzwania. Zimowe plenery były pięknym tłem dla eleganckich sylwetek Volvo. Zdjęcia wykonane podczas drugiej części warsztatów są naprawdę imponujące: leśne drogi, brzegi rzeczki, zaśnieżone bezdroża tworzyły iście skandynawską scenerię. Nie zabrakło również niestandardowych zadań, takich jak ćwiczenia panoramowania, zoomowania połączonego z błyskiem lampy czy zdjęć z drona. Kilku prawdziwych zapaleńców skorzystało z niepowtarzalnej okazji i na własną rękę przeprowadziło jeszcze dodatkowe sesje na tle rozświetlonej nocą Warszawy.

O efektach projektu najlepiej można się przekonać oglądając zdjęcia na stroinie Volvo oraz na blogach i galeriach na portalu Facebook.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska