Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Kierowca Roku 2012Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-12-17

Kierowca Roku 2012

Kierowca Roku 2012

Krzysztof Żółtek wygrał piątą, jubileuszową edycję konkursu na Kierowcę Roku programu defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe. Jednym z patronów medialnych była Autofederacja.

12 grudnia na terenie warszawskiego klubu loft 44, na zakończenie Kongresu Flotowego miał miejsce finał piątej edycji konkursu Kierowca Roku 2012 programu defensywnych kierowców. Finaliści konkursu przejechali przy udziale szkoły jazdy Tomasza Kuchara wybraną trasę stolicy, gdzie oceniana była umiejętność defensywnej, bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Wręczenie nagrody głównej uświetniła obecność Pani Agnieszki Zydroń, autorki głośnej publikacji "Dzień, który zmienił ich życie". Jest to zbiór wywiadów z Polakami, którzy utracili najbliższych w dramatycznych okolicznościach na drogach lub sami zostali ofiarami wypadków.

- Oczywiste, że musimy stale poprawiać jakość naszych dróg, oświetlenia przejść dla pieszych, infrastrukturę, jednak pamiętajmy, że na drodze największą odpowiedzialność za bezpieczeństwo ponoszą sami kierowcy i uczestnicy ruchu. Braków w edukacji na temat bezpieczeństwa, nagminnego łamania przepisów, brawurowej jazdy i obojętności na codzienne dramaty nie zastąpią najlepsze nawet drogi. Nie uratują nas także zabezpieczenia w samochodzie, jeżeli będziemy łamali wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przed naszym społeczeństwem ciężka praca i jeżeli nie włączymy się w nią aktywnie, sytuacja nadal będzie dramatyczna. Mamy coraz więcej samochodów na naszych drogach, często w kiepskim stanie technicznym i musimy zacząć uświadamiać sobie, że tylko od nas zależy, jak skończy się dzisiejszy dzień jazdy po polskich drogach. Czy dzisiejszego dnia znów kilkanaście osób musi przeżywać dramat słysząc, że ich najbliżsi nie wrócą nigdy do domu...? Skupmy się na uważnym, defensywnym, odpowiedzialnym zachowaniu na drodze, a wszyscy zyskamy większy komfort jazdy, a zarazem życia - mówiła w wywiadzie Pani Agnieszka Zydroń, która jako Ambasador bezpieczeństwa Autofederacji, spotyka się z Polakami w całej Polsce, apelując o dużą rozwagę, odpowiedzialność i panowanie nad emocjami podczas podróży i jazdy samochodem.

Konkurs Kierowca Roku 2012 r zorganizowany został przy wsparciu firm GoodYear, Bp, Skoda.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska