Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Lider wzrostów w PolsceInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-17

Lider wzrostów w Polsce

Lider wzrostów w Polsce

W lutym sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2523 samochody osobowe i dostawcze do 3,5t, co daje 16,5% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

Łączna sprzedaż Opla w tym roku to 5509 samochodów, czyli o ponad 24% więcej niż w pierwszych dwóch miesiącach zeszłego roku.

- Luty to dla Opla kolejny bardzo dobry miesiąc. Pomimo że rynek samochodów osobowych i dostawczych skurczył się o 10 procent w porównaniu z lutym 2014 roku, Opel znacznie poprawił swoje wyniki. - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. - Dzięki zwiększeniu sprzedaży o ponad 1 tys. samochodów, po pierwszych dwóch miesiącach tego roku, Opel pozostaje liderem polskiego rynku pod względem wzrostu wolumenu - dodaje Mieczkowski.

Sprzedaż samochodów osobowych niemieckiej marki w styczniu i lutym rosła znacznie powyżej rynku, dzięki temu Opel zwiększył udział z 6,85% uzyskanych w zeszłym roku do 9,02%, czyli o 2.17 punktu procentowego.

Liderem sprzedaży marki w pierwszych dwóch miesiącach roku jest, najczęściej wybierany przez klientów indywidualnych model na polskim rynku, Opel Corsa, którego sprzedaż wyniosła 1933 sztuki. Tuż za nią uplasowała się Astra z wynikiem 1451 egzemplarzy, trzecie miejsce na podium przypadło modelowi Mokka - 825 sztuk. Kompaktowy SUV Opla stał się nowym bestsellerem marki, jego sprzedaż w pierwszych dwóch miesiącach 2015 roku podwoiła się w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Luty był także kolejnym miesiącem wzrostów sprzedaży samochodów dostawczych Opla. Liderem wzrostu jest Movano, którego sprzedaż w 2015 roku zwiększyła się dwukrotnie.


  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska