Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Niecodzienne inspiracjeInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-20

Niecodzienne inspiracje

Niecodzienne inspiracje

„Możesz marzyć, wierzyć i próbować” - to motto Toniego Gallardo, projektanta w Centrum Designu SEAT, które wykorzystuje przy wprowadzaniu nowych pomysłów.

Jego praca jest pełna wyzwań. By jej sprostać szuka niekończącego się źródła inspiracji - najczęściej w swoim hobby.

Co mają wspólnego wyścigi rowerowe z samochodami? Dla Toniego Gallardo, designera SEAT-a, to dwie życiowe pasje, a zarazem największe wyzwania. W jednej z nich widzi swoje hobby, a w drugiej karierę. Zanim weźmie ołówek do ręki i zacznie tworzyć projekt samochodu, czerpie mnóstwo natchnienia z wyścigów rowerowych, w których sam bierze udział.

Za każdym razem, gdy Tony zamienia 4 kółka na 2 i staje na linii startu, przyznaje, że czuje nową dawkę emocji i przypływ sił. - Tak jak w każdym wyścigu, który wymaga intensywnego przygotowania i szkolenia, projektowanie samochodu jest zobowiązaniem długoterminowym i trzeba przy nim dać z siebie wszystko - mówi projektant.

Designer SEAT-a odkłada swoje szkice i poświęca się drugiej pasji prawie co weekend. Każdy wyścig rowerowy odbywa się gdzie indziej, w innym terenie, a to doskonały test dla wyobraźni i zapewnienie świeżej dawki pomysłów.

Każda taka rywalizacja na rowerowej trasie to „sprawdzian własnych umiejętności, przesuwanie granic i próba sięgnięcia po zwycięstwo”. Dla projektanta SEAT-a, doświadczenie zbierane na każdym kilometrze wyścigu przekłada się na wysiłek i pasję, jaką wkłada w tworzenie samochodów jutra. Efekt jego prac możemy podziwiać na ulicach.

Rocznie Tony pokonuje ok. 12 tys. km na rowerze. Zaprojektowanie samochodu od podstaw trwa z kolei 5 lat. W obydwu kwestiach projektant SEAT-a pokonuje swoje wyzwania na najwyższym biegu. W tym roku jego głównym celem jest udział w 6-dniowym, pustynnym Titan Desert - najtrudniejszym wyścigu MTB, uważanym za Dakar dla rowerzystów.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska