Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Pajero dla Straży GranicznejInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-03

Pajero dla Straży Granicznej

Pajero dla Straży Granicznej

74 egzemplarze terenowego Mitsubishi Pajero trafiły do oddziałów Straży Granicznej ochraniających zewnętrzną granicę Polski.

Niezawodna konstrukcja 12-krotnego zwycięzcy rajdu Dakar i sprawdzony w najcięższych warunkach napęd 4x4 pomogą strażnikom w codziennej pracy i ułatwią kontrolowanie granic.

74 pojazdy Mitsubishi Pajero przekazane zostały placówkom Straży Granicznej w następstwie przetargu na nowe, terenowe auta. Mitsubishi Pajero z turbodoładowaną, wysokoprężną jednostką napędową z układem wtryskowym Common Rail o pojemności 3.2 litra i mocy 200 KM oferuje zaawansowany technicznie układ napędu na 4 koła Super Select 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego. Z silnikiem współpracuje 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Ogromne możliwości jazdy w terenie dają znakomite parametry - 700 mm głębokość brodzenia, 45-stopniowy kąt pochylenia, 35-stopniowa zdolność wspinania czy 34,5-stopniowy kąt natarcia.

74 egzemplarze Mitsubishi Pajero wyposażono dodatkowo w wyciągarki o sile uciągu 4,5 tony, specjalne opony do jazdy w najcięższych warunkach terenowych, a także radiostacje i specjalne światła alarmowe dla pojazdów uprzywilejowanych na dachu.

Flota nowych Mitsubishi Pajero posłuży podlaskiemu, nadbużańskiemu, bieszczadzkiemu i warmińsko-mazurskiemu oddziałowi Straży Granicznej do ochrony wschodnich granic Unii Europejskiej z Białorusią, Ukrainą i Okręgiem Kaliningradzkim. To w większości teren trudno dostępny dla zwykłych samochodów, dlatego nowe pojazdy bardzo ułatwią pracę funkcjonariuszom.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska