Jesteś w: Af Portal / Aktualności / Wydarzenia / Popularność RapidaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-22

Popularność Rapida

Popularność Rapida

SKODA Rapid odniosła na polskim rynku niekwestionowany sukces dzięki swoim właściwościom konstrukcyjnym i konkurencyjnemu stosunkowi ceny do jakości oraz wyposażenia.

Kariera rynkowa tego modelu cały czas rozwija się w Polsce w imponującym stopniu. W lutym zarejestrowano w naszym kraju 930 szt. modeli Rapid.

Od rynkowego debiutu tego modelu SKODY minęło niewiele ponad dwa lata, a już stał się on jednym z najpopularniejszych modeli marki i stałym elementem krajobrazu polskich ulic. Jako pozycjonowany między Fabią a Octavią wprowadził on nowy rozkład sił w segmencie samochodów kompaktowych, z miejsca zdobywając uznanie i zainteresowanie Klientów na całym świecie, w tym w Polsce.

Rapid stał się zwycięzcą wielu porównań i plebiscytów, które potwierdziły jego przewagę w zakresie korzystności zakupu, funkcjonalności, nowoczesności konstrukcji i wyglądu: to właśnie ten model  SKODY zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za design użytkowy, Red Dot Award.

Także w naszym kraju Rapid zdobył wiele cennych nagród i wyróżnień potwierdzających jego wszechstronne zalety: od plebiscytów flotowych po zdobyty w styczniu bieżącego roku tytuł Superproduktu miesięcznika „Mam dziecko” w kategorii Samochód Rodzinny. W 2014 roku w ramach ogólnoeuropejskich badań niezależna instytucja EurotaxGlass potwierdziła, że model Rapid Spaceback będzie utrzymywał najwyższą wartość rezydualną w swojej klasie - to fakt, który jest szczególnie ważny dla rynków takich jak Polska.

Popularność tego modelu na polskim rynku rośnie w imponującym tempie dzięki nieustannej ofensywnie producenta: do eleganckiej limuzyny dołączyła druga wersja nadwoziowa, przestronny i zwinny Spaceback, a obok trwających cały rok promocji atrakcyjność zakupu wzmacniają wyjątkowo korzystne wersje MAX, które zapewniają bogate wyposażenie w konkurencyjnych cenach.

Rapid osiąga kolejne rekordy sprzedaży: w zeszłym roku na polskich drogach zarejestrowano 7 799 egzemplarzy, czyli aż o 111% więcej niż w roku 2013.

Jako zupełnie nowy model w gamie, Rapid pozostaje stuprocentową  SKODĄ ze wszystkimi dobrymi genami tej marki. Mimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych świetnie sprawdzających się w mieście, to samochód komfortowy dla całej rodziny. Jak z każdym swoim modelem,  SKODA oferuje tu trochę więcej samochodu niż konkurenci: Rapid ma najlepsze w klasie wyniki przestrzeni na nogi i wysokości podsufitki, dzięki czemu z tyłu komfortowo mogą podróżować trzy osoby.

Na bagażnik wygospodarowano rekordową pojemność 550 litrów, która, podobnie jak w przypadku jeszcze bogatszego wyposażenia wersji MAX, osiąga już standardy znane z wyższych klas, a zachowuje przy tym atrakcyjne ceny małego samochodu.

MAX satysfakcji z eksploatacji zapewniają układy napędowe należące do technologicznej światowej czołówki: bogata paleta silników obejmuje oszczędne i trwałe jednostki, obniżające koszty zużycia paliwa i obsługi serwisowej. Specjalna, proekologiczna wersja GreenLine ogranicza zużycie oleju napędowego w cyklu mieszanym do rekordowych 3,8 l/100 km.

Rapid jest wyjątkowym modelem w gamie SKODY także ze względu na unikatowe pakiety wyposażenia MAX. Teraz oferta jeszcze bardziej zwiększyła swoją korzystność dzięki wzbogaceniu tych wersji wyposażenia o nowe elementy oraz kolejne promocje: obniżoną cenę instalacji LPG, teraz dostępną już od 2 600 zł, oraz bezkonkurencyjne warunki ubezpieczenia, obejmujące kompleksowy pakiet OC/AC/NNW/Assistance/ZK w cenie już od 590 zł.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska