Jesteś w: Af Portal / Auta przyszłości / Design modelu Hyundai IONIQInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2016-01-11

Design modelu Hyundai IONIQ

Design modelu Hyundai IONIQ

Hyundai zaprezentował szkice modelu IONIQ - innowacyjnego pojazdu z alternatywnym napędem, którego premiera będzie miała miejsce na początku roku w Korei.

Hyundai Motor potwierdził, że IONIQ będzie pierwszym na świecie samochodem dostępnym z trzema wydajnymi jednostkami napędowymi o ultra niskiej emisji spalin do wyboru: elektryczną, hybrydową i hybrydową plug-in. W czysto elektrycznej wersji (EV) został wyposażony tylko w wysoce wydajny akumulator litowo-jonowy. Hybryda plug-in (PHEV) łączy w sobie silnik spalinowy z energią z baterii elektrycznej. Z kolei hybryda (HEV) wykorzystuje silnik benzynowy oraz odzyskiwaną, w celu ładowania baterii, energię ruchu samochodu.

Nowoczesna stylistyka coupe oraz efektowne detale projektu doskonale podkreślają ekologiczny charakter modelu. Proste linie i opływowa sylwetka minimalizują opór powietrza, a przedni grill zachował charakterystyczny dla marki Hyundai heksagonalny kształt.

Futurystyczne i uporządkowane wnętrze auta utrzymuje przyjemną w odbiorze atmosferę. Ergonomię wnętrza podkreśla zaprojektowany w przejrzysty i logiczny sposób centralny panel deski rozdzielczej, stylowe elementy wykończenia wykonano z ekologicznych materiałów.

Hyundai jest jednym z wiodących na świecie producentów pojazdów hybrydowych i o niskiej lub zerowej emisji spalin. W 2013 roku firma stała się pierwszym, masowym producentem samochodów napędzanych wodorem - ix35 Fuel Cell.

Hyundai IONIQ zostanie po raz pierwszy pokazany w Europie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, w marcu 2016 roku. Światowa premiera będzie miała miejsce na rynku koreańskim już w styczniu przyszłego 2016 roku.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska