Jesteś w: Af Portal / Auta przyszłości / Mobilne auto przyszłościInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2016-03-02

Mobilne auto przyszłości

Mobilne auto przyszłości

Specjaliści od technologii mobilnych spotkali się w Barcelonie już po raz jedenasty. Firmy SEAT, Samsung i SAP połączyła wspólna, rewolucyjna idea stworzenia futurystycznych aut połączonych z siecią.

Premierę najnowocześniejszych koncepcji zaplanowano na trwający Światowy Kongres Technologii Mobilnych. „Nowoczesne rozwiązania, będące owocem wcześniejszej współpracy SEAT-a i Samsunga, są już dostępne w wybranych modelach naszych aut. Po ich pozytywnym przyjęciu przez rynek, zdecydowaliśmy się na kolejny krok. Do dalszych prac zaprosiliśmy zatem lidera rozwiązań mobilnych - firmę SAP. Wspólnie dążymy do wprowadzenia doświadczenia jazdy na nowy, dotąd nieznany poziom”, mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT.

Wśród wprowadzanych innowacji, będących częścią konceptu tego zintegrowanego samochodu przyszłości jest m.in. aplikacja umożliwiająca rezerwację miejsca parkingowego z poziomu własnego telefonu (w trakcie drogi) oraz jego opłacenie - także bez wychodzenia z samochodu. Za sprawą sprzężenia auta z globalnym rejestrem stref parkingowych, program też wskaże kierowcy drogę do wolnego, już zarezerwowanego stanowiska. Również podczas tegorocznych targów, SEAT zaprezentował rozwinięcie zeszłorocznej idei cyfrowego kluczyka, za którego pośrednictwem nie tylko otworzymy i zamkniemy drzwi oraz okna w samochodzie, ale uruchomimy też klimatyzację. Nowością w cyfrowym kluczyku, który jest aktywowany i elektronicznie sterowany odciskiem palca, jest możliwość jego współdzielenia. Właściciel SEAT-a będzie mógł go udostępnić osobie trzeciej - nawet jeśli ta będzie się znajdować w innym miejscu. Funkcja polega na wydaniu tej osobie całkowicie bezpiecznego zezwolenia na korzystanie z pojazdu poprzez dostarczenie jej wirtualnej kopii cyfrowego kluczyka do samochodu, przesyłanego na jej smartfon lub inne urządzenie przenośne. W dalszych pracach nad systemem ma się pojawić możliwość zarządzania poziomem spalania czy konfiguracja maksymalnej prędkości auta.

To nie koniec niespodzianek od SEAT-a. Na kongresie w Barcelonie zaprezentowany został również prototyp nowej aplikacji My SEAT App, opracowanej wraz z firmą Accenture. Software jeszcze silniej zintegruje kierowców z ich autami. Będą oni mogli, wykorzystując swoje telefony, zarządzać naprawami, kontrolować wydatki na paliwo, ale i monitorować urządzenia, znajdujące się w domu. System będzie posiadać również zdolność monitorowania i interpretacji zachowań kierowcy, dzięki czemu przygotuje dla niego personalizowane porady i wskazówki.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska