Jesteś w: Af Portal / Auta przyszłości / Wizja przyszłości BMWInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2016-06-20

Wizja przyszłości BMW

Wizja przyszłości BMW

W roku 2016 BMW Group świętuje swój setny jubileusz pod hasłem THE NEXT 100 YEARS. Spojrzenie w przyszłość i zdolność do zmian były od zawsze elementem tożsamości BMW Group. Zerknijmy zatem w przyszłość.

Ewolucja jaką przeszła firma BMW jest jedyna w swoim rodzaju: od produkcji silników lotniczych poprzez produkcję motocykli do produkcji samochodów, najpierw pod marką BMW, a dziś pod markami BMW, MINI, BMW Motorrad i Rolls-Royce Motor Cars połączonymi w koncernie BMW Group. Oprócz tego oferta obejmuje wiele usług mobilnościowych oraz BMW Financial Services.

Działania zorientowane na przyszłość oraz stały rozwój marek i usług w obszarze indywidualnej mobilności w segmencie premium są nieodłącznym elementem tożsamości BMW Group. Dlatego również w ramach jubileuszu BMW Group spogląda przede wszystkim w przyszłość.

Wyobrażenie sobie, jak w przyszłości będzie wyglądało życie i jazda, to trudne, a zarazem interesujące zadanie: jak zmieni się społeczeństwo, gospodarka, warunki życia, a tym samym nasza mobilność? Jakie możliwości otworzą się dzięki nowym technologiom? Co dla naszych potrzeb związanych z samochodami oznacza cyfryzacja i komunikacja?

Aby odpowiedzieć na te pytania, BMW Group sformułowała na bazie najważniejszych trendów i prognoz sześć centralnych tez dotyczących indywidualnej mobilności w najbliższych dekadach.

Mobilność będzie wszechstronna

Nowe formy mobilności otworzą ludziom niezliczone możliwości dotarcia do celu.

Komunikacja sieciowa będzie oczywista

W przyszłości wszystko będzie ze sobą skomunikowane.

Mobilność będzie indywidualnie dopasowana

Mobilność będzie coraz bardziej elastyczna, coraz lepiej dopasowana do indywidualnych oczekiwań ludzi. W przyszłości mobilność będzie tak indywidualna, że ludzie będą automatycznie docierać do celu najlepszym dla nich środkiem komunikacji i ich preferowaną trasą.

Technologia będzie ludzka

Technologie stają się coraz bardziej inteligentne. Wizja zakłada, że technologie nabędą zdolność uczenia się od ludzi i dostosowywania się do ich potrzeb. Aby technika nie była „techniczna”, ale ludzka i bliska.

Energia będzie wolna od emisji

W przyszłości coraz więcej energii będzie pozyskiwane ze źródeł odnawialnych.

Odpowiedzialność będzie namacalną wartością

Sześć powyższych tez odzwierciedla wizję przyszłości BMW Group. Są one fundamentem i inspiracją w tworzeniu wizjonerskich samochodów prezentowanych z okazji jubileuszu firmy.

Czas pokaże czy wizje grupy BMW sprawdzą się w najbliższych latach.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska