Jesteś w: Af Portal / BezpieczeństwoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Bezpieczeństwo

Pasy bezpieczeństwa bez tajemnic
Choć pasy bezpieczeństwa mogłyby się wydawać prostym urządzeniem, w swojej współczesnej formie są skomplikowanym elementem konstrukcyjnym.
Bezpieczeństwo pod obserwacją
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego to cel, wokół którego gromadzi się energia wielu zaangażowanych podmiotów.
Z myślą o rowerzystach
Jedną z nowinek prezentowanych podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego przez Volvo jest wizjonerski system opracowany wraz ze szwedzkimi firmami POC oraz Ericsson składający się m.in. z kasku wyposażonego w nadajnik.
Prawo jazdy nie dla pijanych
Prawdopodobieństwo wypadku u kierowcy, u którego stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,8 promila jest aż 2,7 razy większe niż u trzeźwego kierowcy. Ostatnie propozycje zmian w przepisach, zatwierdzone przez Sejm, wprowadzają radykalne zmiany w podejściu do pijanych kierowców.
Żółte to nie zielone
Co robią kierowcy, gdy zbliżają się do skrzyżowania, a światło zmienia się na żółte? Jedni w pośpiechu dociskają pedał gazu, by przejechać zanim zapali się czerwone, inni w takiej sytuacji zatrzymują się przed skrzyżowaniem.
Nowy Rok i nowe postanowienia
Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak najlepiej wpłynąć na płynność ruchu
Bezpieczeństwo rowerzystów
Volvo we współpracy z firmami POC i Ericsson opracowała pierwszy na świecie system detekcji rowerzystów, składający się m.in. z kasku wyposażonego w nadajnik.
Bezpieczne w każdej sytuacji
Na pewno udałoby się zapobiec lub złagodzić skutki wielu wypadków, gdyby samochody w standardzie były wyposażane w zaawansowane systemy bezpieczeństwa.
Nowości Opla docenione
Ważna nagroda dla funkcji ratującej życie - Euro NCAP Advanced Reward, którą wyróżniane są zaawansowane technologie bezpieczeństwa, została przyznana firmie Opel.
Trzymaj się pasa
Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny.
...
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska