Jesteś w: Af Portal / BezpieczeństwoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Bezpieczeństwo

Dzik jest dziki
Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, w których śmierć poniosło 12 osób.
Bezpieczny świąteczny weekend
W ubiegłym roku podczas listopadowego, świątecznego weekendu wg danych Policji, doszło do 338 wypadków, w których śmierć poniosło 38 osób, a 410 zostało rannych. Co zrobić, żeby w tym roku statystyki nie były aż tak tragiczne?
Wymień opony, uniknij mandatu
Zaczął się czas wymiany opon letnich na zimowe. Choć jest to zalecane, według polskiego prawa kierowca nie jest zobowiązany do dokonania takiej zmiany.
Rozmowy kontrolowane
Intensywny ruch i prędkości zmieniają naszą sytuację na drodze bardzo dynamicznie. Powoduje to, że od kierowcy wymaga się wysokiej koncentracji i skupienia.
Uważaj na nieuważnego pieszego
Podobnie jak kierowcy piszący SMS-y i rozmawiający przez telefon w trakcie jazdy narażają się na utratę kontroli nad pojazdem, także i piesi rozproszeni przez rozmowę czy zabawę gadżetami narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo pieszych na drodze
Szybka jazda, oślepiające słońce, a po zmroku niewystarczające oświetlenie - piesi latem są wyjątkowo narażeni na wzmożony ruch drogowy. Jak powinni zadbać o siebie? O czym muszą pamiętać kierowcy?
Jesień na drodze
Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły.
W trosce o stan naszego auta
Niesprawność techniczna pojazdu była w zeszłym roku przyczyną 144 wypadków drogowych, 53 z nich miały miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło 6 osób, a 63 osoby zostały ranne*.
Bezpieczna droga do szkoły
Drogi i ich otoczenie to środowisko, w którym każdy musi się nauczyć przebywać i prawidłowo reagować na wysyłane przez nie sygnały.
Sprawdź, stan Twoich opon
Optymalne ciśnienie, głęboki bieżnik i brak uszkodzeń to cechy ogumienia, które poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Regularna kontrola kondycji opony pozwoli zapobiec uszkodzeniu koła i kolizji.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska