Jesteś w: Af Portal / BezpieczeństwoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Bezpieczeństwo

Niebezpieczeństwa parkowania
Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie sprawnie i bezpiecznie wykonywać go na co dzień.
Kapryśne lato za kierownicą
Czym może grozić jazda samochodem po rozgrzanym asfalcie? Co zrobić, gdy na trasie zaskoczy nas burza lub grad? Jak zminimalizować ryzyko zniszczeń i zadbać o bezpieczeństwo? Jak przygotować się na podróż w zmiennych, letnich warunkach?
Najwyższy poziom bezpieczeństwa
Każdy kolejny model Volvo wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. W nowym XC90 po raz pierwszy zostaną zastosowane dwa rozwiązania: aktywacja systemów bezpieczeństwa tuż przed niezamierzonym opuszczeniem drogi i system zapobiegający kolizjom czołowym.
Z chorobą na drodze
Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Co robić, gdy taka sytuacja zdarzy się podczas prowadzenia auta? Czy można w takim stanie kierować pojazdem? Jak reagować, gdy jesteśmy świadkiem takiego zdarzenia?
Stop! Zatrzymaj się!
Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny.
Świadek musi pomóc
Jako potencjalni świadkowie wypadków drogowych powinniśmy być na nie przygotowani - zawsze mieć w samochodzie podręczną apteczkę i co najważniejsze - znać podstawy udzielania pierwszej pomocy.
Zaplanuj i podróżuj bezpiecznie
Planowanie podróży zaczyna się już na kilka dni przed wyjazdem. Musimy zwrócić uwagę na nasz plan dnia, bo jazda autem wymaga koncentracji i spokoju. Zmęczeni, możemy stać się ofiarą snu albo własnych emocji.
Prędkość pojazdów w Polsce
Konstruktorzy pojazdów prześcigają się w pomysłach, które mają zapewnić jak najlepsze osiągi silników. Niestety, wielu amatorów szybkich samochodów realizuje swoje pasje szybkiej jazdy na drogach publicznych.
Golenie za kółkiem
Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem.
Gentleman na drodze
Czy Polacy są dżentelmenami na drogach? Wiele osób może uznać to pytanie za retoryczne.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska