Jesteś w: Af Portal / Bezpieczeństwo / Bezpieczniej na drodzeInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Bezpieczniej na drodze

Badaj auto
Sprawność techniczna pojazdu jest kluczowym elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najczęściej stwierdzane przez policję usterki w pojazdach, które uczestniczyły w wypadkach drogowych, to braki w oświetleniu (54%), braki w ogumieniu (18,5%) oraz usterki układu hamulcowego (14%).
Strefy Tempo 30. Czy to działa?
Rośnie popularność stref „Tempo 30” w miastach zarówno na świecie, jak i w Polsce, bo statystyki pokazują ich dużą efektywność. Miasta odnotowują spadki liczby wypadków od 10 do ponad 40 procent.
To nie koniec z rowerami
Wrzesień zaskoczył w tym roku wysokimi temperaturami i wszystko wskazuje na to, że utrzymają się one do końca miesiąca. To dobra informacja dla rowerzystów, dla których oznacza to dłuższy sezon rowerowy.
Światła w samochodzie
Zapewnienie komfortowej i skutecznej obserwacji drogi to jedno z wyzwań stawianych przed nowoczesnymi samochodami.
Śmiertelne selfie
Brak uwagi i rozkojarzenie podczas prowadzenia samochodu spowalniają czas reakcji i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Korzystając z telefonu podczas jazdy znacząco zwiększamy ryzyko wypadku.
Oślepiające pyłki
Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich warunkach bywa bardzo niebezpieczna.
Nowa generacja fotelików dziecięcych
Firma Volvo wprowadza trzy zupełnie nowe modele fotelików dziecięcych. Doświadczenie Szwedów na tym polu jest ogromne. Volvo to pierwszy na świecie producent, który aktywnie testował foteliki dziecięce w testach zderzeniowych już 50 lat temu.
Promocja eko jazdy
W miniony weekend podczas Auto Moto Show 2016 w Katowicach odbył się Eko Rajd - impreza samochodowa, która promuje oszczędny i ekologiczny tryb jazdy oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Sprawność kierowcy
Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu drogowego błędy, nie mogą tych statystyk radykalnie zmienić.
Volvo z ofertą dla Chin
Volvo wdroży eksperymentalny program autonomicznej jazdy, w którym udział wezmą zwykli kierowcy użytkując pojazdy na drogach publicznych podczas codziennej jazdy.
...
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska