Jesteś w: Af Portal / Bezpieczeństwo / Jesteś świadkiemInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Jesteś świadkiem

To się zdarza nagminnie. Wyprzedzanie na trzeciego, jazda po wysepce, niewpuszczanie włączającego się do ruchu samochodu, parkowanie na miejscu zarezerwowanym dla inwalidy albo tak, że przestrzeń przeznaczoną dla dwóch aut zajmuje jedno. Ilu z nas było świadkami takich sytuacji, nie mówiąc już o karygodnym przypadku, czyli uszkodzeniu czyjegoś auta na parkingu i tchórzliwej ucieczce bez pozostawienia numeru telefonu za wycieraczką.
Z roku na rok rośnie liczba kierowców, dla których kultura na drodze nie jest pustym frazesem. Niestety, przybywa też bezmyślnych kierowców, którzy zachowują się bezceremonialnie, parkują egoistycznie i za nic mają cudzą własność. Jeśli jesteś świadkiem takich sytuacji – zrób zdjęcie, nakręć film i prześlij do nas. Opublikujemy je na stronach naszego portalu. Nie chcemy wskazywać aut z konkretnymi numerami rejestracyjnymi, chcemy piętnować zachowania kierowców, które są nie tylko zaprzeczeniem kultury jazdy, ale wręcz zagrażają wspólnemu bezpieczeństwu użytkowników dróg.
Zdjęcie lub filmik prześlij na adres: redakcja@af.pl. Dołącz informację o czasie i miejscu zdarzenia oraz krótki jego opis.

Wymagania dotyczące nadsyłanych materiałów:

Zdjęcia:

  • Maksymalny rozmiar pliku - 1 MB

Filmy:

  • Maksymalny rozmiar pliku - 50 MB
Parkowanie pod zakazem
W tym roku odwiedziłem Czorsztyn w Pieninach. Ręce opadają kiedy oglądam takie obrazki. A parking tuż tuż i to za kilka złotych.
Parkują tak, jak im się podoba
I tak jest codziennie. Samochody stoją na chodniku, a ja nie mogę przejść z wózkiem, bo nie ma miejsca. Podwójna linia ciągła przed rondem, a oni parkują. Trzecie auto stoi częściowo na przejściu dla pieszych. Co na to Straż Miejska?
Parkowanie na kopercie
Kierowca tego Opla częściowo parkuje na kopercie, utrudniając osobie niepełnosprawnej wyjście z auta.Niestety, taki obrazek spotyka się jeszcze często na miejskich parkingach.
Przejście dla pieszych
Wiem, że na osiedlach jest ciasno, jednak parkowanie na pasach to już przesada.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska