Jesteś w: Af Portal / Imprezy i sport / Cykliczne imprezy / Druga edycja SEAT Leon EurocupInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-04-24

Druga edycja SEAT Leon Eurocup

Druga edycja SEAT Leon Eurocup

Druga edycja wyścigowego cyklu pełnego emocji rozpocznie się już 25 kwietnia. W SEAT Leon Eurocup na torze Paul Ricard we Francji wystartuje 30 kierowców z 15 krajów świata.

SEAT Leon Eurocup wrzuci kolejny bieg i wystartuje z drugą, jeszcze bardziej ekscytującą edycją wyścigów. W 2015 roku 330-konne modele SEAT Leon Cup Racer zawitają aż na 7 torów w całej Europie, dostarczając fanom motorsportu prawdziwych emocji.

Tegoroczne zawody SEAT Leon Eurocup otworzy wyścig na torze Paul Ricard we Francji, który odbędzie się 25-26 kwietnia. Na linii startu stanie 30 doświadczonych kierowców, którzy w następnych tygodniach będą przemierzać całą Europę. Sezon SEAT Leon Eurocup podbije również takie tory, jak Estoril (Portugalia), Silverstone (Wielka Brytania), Nürburgring (Niemcy), Monza (Włochy) i Red Bull Ring (Austria).

Kierowcy będą mieli do dyspozycji ogromny zapas mocy. Za kółkiem SEAT-a Leona Cup Racer będą pokonywać każdy zakręt na granicy przyczepności, osiągając coraz lepsze czasy okrążeń. Ze swoim samochodem mieli okazję zapoznać się już podczas Międzynarodowej Serii TCR.

- Po sukcesie pierwszej edycji SEAT Leon Eurocup z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę sezonu. Te zawody na stałe wpisały się w kalendarz motorsportu, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po ciężkiej pracy i zaangażowaniu włożonym w organizację SEAT Leon Eurocup, możemy spodziewać się wielu ekscytujących wyścigów. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu, teraz także wzbudzimy emocje wśród fanów wyścigów samochodowych - powiedział Jaime Puig, dyrektor SEAT Sport.


  • Currently 3 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 3/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska