Jesteś w: Af Portal / Imprezy i sport / Cykliczne imprezy / Fabia R5 zachwyca Kopecky’egoInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-03-27

Fabia R5 zachwyca Kopecky’ego

Fabia R5 zachwyca Kopecky’ego

Doświadczony kierowca rajdowy, Jan Kopecký, jest podekscytowany nową SKODĄ Fabia R5.

Po historycznym podwójnym zwycięstwie w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA i Rajdowych Mistrzostwach Azji i Pacyfiku FIA, dla 33-latka z Czech zaangażowanie w powstanie nowego samochodu rajdowego jest kolejnym wyzwaniem. Jan Kopecký i jego pilot, Pavel Dresler, są ważnymi członkami testowego zespołu SKODA Motorsport.
- W SKODZIE doskonale współpracują ze sobą, tworząc idealny zespół, inżynierowie z wielu krajów. Jestem więc przekonany, że dzięki pracy tego teamu powstanie wysokiej klasy samochód rajdowy. W każdym razie moje doświadczenie za kierownicą nowej Fabii R5 jest jak dotąd bardzo pozytywne - powiedział Kopecký.
Czeski kierowca spędził kilka dni na testowaniu najnowszej rajdowej SKODY na wielu różnych nawierzchniach. Kolejne testy za kierownicą nowej Fabii R5 planowane są w całej Europie w nadchodzących dniach i tygodniach.
Zgodnie z przepisami FIA, nowy samochód rajdowy wyposażony jest w silnik turbo o pojemności 1,6 litra. Kopecký jest pod wrażeniem napędu na cztery koła oraz rewelacyjnego przyspieszenia. „To wielka radość z jazdy zupełnie nowym samochodem, z tak mocnym silnikiem turbo. Muszę się jeszcze przyzwyczaić do nowej Fabii i dostosować swój styl jazdy do jej możliwości, ponieważ nowa jednostka znacząco różni się od dwulitrowego silnika w Fabii Super 2000.” Fabia S2000 to jak dotąd najbardziej udany i utytułowany samochód rajdowy w 114-letniej historii sportów motorowych SKODY. Kopecký triumfował w nim dwukrotnie.
Kopecký do trofeum zdobytego w 2013 roku w Europie dorzucił wygrane mistrzostwa kontynentalne w regionie Azji i Pacyfiku w roku następnym.
Para Kopecký/Dresler, zwycięzcy w sześciu zeszłorocznych rajdach, przyczyniła się również do poprawienia wizerunku SKODY na chińskim, kluczowym dla czeskiej marki rynku.
Plany Jana Kopecký’ego na pierwsze półrocze 2015 nie wybiegają poza pracę nad udoskonalaniem nowej Fabii R5. Samochód rajdowy, oparty na nowym modelu produkcyjnym Fabii, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem potencjalnych Klientów, dlatego homologacja Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA dla SKODY Fabia R5 planowana jest na połowę 2015 roku. Kopecký, który zadebiutował w zespole SKODA Motorsport ponad dziesięć lat temu, nie może już doczekać się homologowanego samochodu. Nowa Fabia R5 ma wszystko, co potrzebne, by kontynuować historię sukcesu w sportach motorowych SKODY.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska