Jesteś w: Af Portal / Imprezy i sport / Cykliczne imprezy / Sven Hannawald na torze wyścigowymInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-04-22

Sven Hannawald na torze wyścigowym

Sven Hannawald na torze wyścigowym

Sven Hannawald nie może się już doczekać kolejnego wyzwania. Były, światowej sławy skoczek narciarski, zaliczył w ostatnią sobotę i niedzilę na torze testowym Audi w Neuburgu wszystkie próby dopuszczające go do startu w serii wyścigów Audi Sport TT Cup.

Na początku maja, podczas wyścigu inaugurującego serię Audi Sport TT Cup na torze Hockenheim, ten czterdziestoletni zawodnik wystartuje gościnnie z tzw. dziką kartą.

Gdy Sven Hannawald w piątek rano dotarł do Neuburga an der Donau, spojrzenie w niebo nie wróżyło nic dobrego. Kiedy rozpoczął przygotowania do swej kolejnej przygody, lało już jak z cebra. Jednak gdy Sepp Haider, kierownik sportowy Audi race experience, dawał Hannawaldowi pierwsze instrukcje i pokazywał temu osiemnastokrotnemu zdobywcy Pucharu Świata w skokach narciarskich zasady działania nowego Audi TT jeżdżącego w serii Audi Sport TT Cup, stopniowo zaczęło się przejaśniać.

- Na początku podchodziłem do tego ostrożnie, to leży w mojej naturze - mówi Hannawald, który mimo trudnych warunków atmosferycznych dobrze wyczuł wyścigowy pojazd. - Auto informuje cię, kiedy coś robisz źle i wtedy błyskawicznie możesz to skorygować.

Sven Hannawald przygotowywał się do premiery Audi Sport TT Cup zaplanowanej na pierwszą sobotę i niedzielę maja na torze wyścigowym Hockenheim. Tam właśnie wystartuje jako jeden z sześciu gości.

Gdy skoczek opuścił kokpit wyścigowego Audi typu GT, na jego twarzy malowała się ogromna radość. - Najchętniej wyłączyłbym radio i pojechał dalej, dopóki starczyło by mi paliwa - mówił z szerokim uśmiechem. - Auto daje wiele radości. Jestem przekonany, że Audi Sport TT Cup to idealna seria dla takich nowicjuszy i amatorów jak ja.

Hannawald nie wyznacza sobie jakichś specjalnych celów związanych ze startem w Audi Sport TT Cup. - Znam wprawdzie każdy kąt i zakręt toru Hockenheim, ale to tylko drobne ułatwienie. Nie zakładam przejechania mety na jakiejś z góry ustalonej pozycji. Jestem wprawdzie perfekcjonistą, ale w sportach motorowych liczy się u mnie myśl olimpijska: «udział jest wszystkim».

Ma jednak jedno, skryte życzenie związane z wyścigiem: „sucha trasa”.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska