Jesteś w: Af Portal / Imprezy i sport / Imprezy współorganizowane / Wydarzenia / Przejdź z nami na jasną stronę drogi!Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-04-30

Przejdź z nami na jasną stronę drogi!

Przejdź z nami na jasną stronę drogi!

Fundacja Marsz Zebry przy wsparciu Autofederacji organizuje wielki piknik poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Odbędzie się on w dzień powrotu z długiego weekendu: 6 maja 2012 roku w Warszawie, przy Centrum Olimpijskim na Wybrzeżu Gdyńskim.

Autofederacja, pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja zrzeszająca polskich kierowców, dołączyła do organizatorów wydarzenia Przejdź na jasną stronę drogi, aby wspólnie promować bezpieczeństwo na drodze i w czasie wakacyjnego wypoczynku. Impreza organizowana jest wraz z Komendą Stołeczną Policji. Na Pikniku będą obecni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, Kompanii Motocyklowej, a nawet Orkiestry Reprezentacyjnej KSP, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Przewidziano atrakcje dla dzieci i dla dorosłych, dla miłośników pływania, motocykli, samochodów, w tym także modeli zabytkowych, a nawet ściankę wspinaczkową. Eksperci będą udzielać porad dotyczących bezpiecznej jazdy, udzielania pierwszej pomocy czy zdrowego stylu życia.

zebra_plakat_72dpi_donetu1

Wakacje to cudowny czas opalenizny, przygód i miłych wspomnień. Warto dobrze przygotować do nich siebie i dzieci. Najlepiej w  radosnej, piknikowej atmosferze. Bądźmy bezpieczni, cieszmy się życiem - mówi Anetta Czapska, Prezes Fundacji Marsz Zebry. - Nasze działania spotykają się z szerokim odzewem mieszkańców Polski i mediów ogólnopolskich. Mam nadzieję, że i tym razem zainteresujemy szeroką grupę ludzi, którym bezpieczeństwo nie jest obojętne – dodaje Czapska. 

Na pikniku Przejdź na jasną stronę drogi Komenda Miejska Straży Pożarnej przeprowadzi symulacje wypadku drogowego wraz z pokazem postępowania z rannym w zakleszczonym samochodzie. Odbędzie się także pokaz gaszenia samochodu z instruktarzem prawidłowego używania gaśnicy.

Ratownicy WOPR mają uczyć  bezpiecznych zachowań nad wodą, takich jak udzielanie pierwszej pomocy tonącym. Odbędzie się też nauka pływania dla niemowląt.  Komisariat Rzeczny Policji zaprezentuje możliwości wodnego poduszkowca.   W miasteczku ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji będzie można uczyć się poruszania i bezpiecznych zachowań na rowerze. Goście będą mogli też spróbować swoich sił w chodzeniu po skałkach i dowiedzieć się jak bezpiecznie uprawiać ten sport.

Jedną z najważniejszych atrakcji będzie całodzienna budowa z dziećmi długiego na kilkanaście metrów  przejścia dla pieszych. Przy dobrej zabawie i  wspólnym śpiewaniu piosenek najmłodsi będą się uczyć zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zasad ruchu drogowego. 

Piknik organizowany przez Fundację Marsz Zebry to wspaniała inicjatywa, z którą utożsamiam się w 100%. Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom będziemy zawsze bezpiecznie wracali z podróży do domu – mówi Agnieszka Zydroń, Ambasador Autofederacji. Podczas Pikniku chcę opowiedzieć przede wszystkim najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Sama byłam nastolatką, gdy zostałam ofiarą wypadku drogowego i to wydarzenie przewróciło całe moje życie do góry nogami. Niech moja historia będzie dla nich przestrogą – dodaje Zydroń. 

Festyn będzie wspierać ,,LEGION 501” - polski oddział ruchu fanów "Gwiezdnych Wojen". Osoby te, w oryginalnych strojach ze "Star Wars" , będą mówić dzieciom o konieczności nie tylko przestrzegania przepisów ruchu drogowego,  ale i o każdej formie bezpiecznego wypoczynku. Otworzą także swoje miejsca gdzie dzieci będą mogły  porozmawiać i pobawić się z nimi. To właśnie "Legioniści" będą budować z dziećmi przejście dla pieszych i przeprowadzać je przez nie na jasną stronę drogi.

Wydarzenie Przejdź na jasną stronę drogi odbędzie się 6 maja 2012 roku w godzinach 10.00 – 18.00 na  terenach przylegających do Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Patronat nad imprezą objął  Pan Krzysztof Bugla, Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. 


  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 4/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska