Jesteś w: Af Portal / Komentarz BM ReflexInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Komentarz BM Reflex

logo-reflex

BM REFLEX: Za benzynę na stacjach płacimy więcej, na niektórych nawet o 10 groszy na litrze.
W ostatnim tygodniu oprócz notowanych na rynku hurtowym kolejnych podwyżek cen benzyn, podwyżki nie mogły zostać niezauważone przez kierowców.  
Niższe ceny paliw na stacjach ORLEN
ORLEN obniżył o 10 groszy ceny podstawowych paliw na stacjach własnych. Dodatkowo, już od najbliższej soboty rusza promocja: w każdy wakacyjny weekend klienci tankujący paliwo na stacjach ORLEN i BLISKA zapłacą kolejne 10 groszy/litr taniej.
Ceny paliw na Euro 2012 w dół
Ceny na polskich stacjach spadły do najniższego poziomu od 3 miesięcy. Obecnie za litr Pb95 płacimy w kraju 5,81 PLN/l. Spadek cen to efekt przeceny na rynku ropy naftowej, która nie została w całości skompensowana osłabieniem złotówki.
Paliwa bez zmian na stacjach i w hurcie.
Wyjątkowo spokojnie mijają pierwsze dni czerwca. Zmian cen nie notujemy zarówno na rynku detalicznym jak i hurtowym. Pb95 – 5,83 zł/l, Pb98 – 5,97 zł/l, ON – 5,74 zł/l, LPG – 2,83 zł/l.
BM Reflex: Ceny paliw na stacjach nieznacznie, ale w dół.
Ostatni tydzień upłynął pod znakiem obniżek cen na stacjach. Ceny benzyny Eurosuper 95 są średnio o 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem, natomiast ceny oleju napędowego o 2 grosze na litrze. 
Paliwo E10 w sprzedaży w 2013 roku?
Trwające w Ministerstwie Gospodarki prace nad nowelizacją ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw prawdopodobnie nie zaowocują wprowadzeniem w tym roku do sprzedaży na stacjach benzyny z 10 proc. zawartością bioetanolu.
Na stacjach jeszcze bez zmian
Stabilizacja cen paliw na stacjach obserwowana od końca stycznia staje pod znakiem zapytania.
Paliwa na razie nie stanieją
W okresie od 2 do 9 lutego ceny paliw na rynku hurtowym ponownie wzrosły. Nie udało się uniknąć podwyżek mimo wyraźnego umocnienia złotego do dolara. W najbliższym tygodniu ceny na stacjach powinny pozostać na niezmienionym poziomie.
Symboliczne obniżki na stacjach
Dalszy spadek cen paliw w hurcie sprawił, że hurtowe ceny w rafineriach wróciły do poziomu z końca 2011 roku. Na rynku detalicznym przełożenia tych zmian nadal nie widać.
Dalsze obniżki na rynku hurtowym
Zapoczątkowane w połowie stycznia obniżki cen paliw na rynku hurtowym są kontynuowane. Umocnienie złotego wobec dolara o ponad 8% przy niewielkich wzrostach cen ropy i paliw na rynku europejskim, pozwoliło na obniżki cen w hurcie.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska