Jesteś w: Af Portal / Komentarz BM Reflex



Infolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Komentarz BM Reflex

logo-reflex

Czy ceny paliwa przestaną rosnąć?
Wyraźne wyhamowanie tempa podwyżek cen na stacjach w minionym tygodniu, zawdzięczamy przede wszystkim umocnieniu złotego wobec dolara.
Zastraszający wzrost cen diesla
Tak gwałtownie ceny jeszcze nie rosły. Diesel w kraju kosztuje średnio 5,76 zł/l, zaś litr bezołowiowej 95 - 5,60 złotych. Największa fala podwyżek na stacjach miała miejsce około 11-12 stycznia.
Za nami już pierwsze podwyżki
Co prawda nie od 1 stycznia, ale ceny paliw na części stacji wyraźnie wzrosły. W dalszym ciągu na stabilnym poziomie utrzymują się ceny autogazu - średnio 2,85 zł/l.
Czekają nas podwyżki na stacjach
Chwilowa stabilizacja cen paliw na stacjach na koniec roku. Za litr Eurosuper 95 i 98 płacimy o 1 grosz na litrze więcej niż przed świętami, olej napędowy kosztuje tyle samo, a za litr autogazu płacimy około 1 grosza na litrze mniej.
Tylko LPG nie drożeje
Ceny paliw na stacjach w dalszym ciągu rosną. Tej tendencji nie podlegają jedynie ceny autogazu. Od dziewięciu tygodni średnio za litr autogazu płacimy 2,84 zł.
Na stacjach bez zmian
Ostatni raz tak spokojnie było na przełomie października i listopada. Litr Eurosuper 95 kosztuje średnio 5,42 zł, oleju napędowego 5,56 zł, a autogazu 2,84 zł.
Chwila oddechu dla kierowców
Po serii gwałtownych podwyżek cen paliw na stacjach, zwłaszcza oleju napędowego, ostatni tydzień należy zaliczyć do bardzo spokojnych. Podwyżki na stacjach wyhamowały.
Diesel wciąż w górę
Diesel droższy od benzyny o 12 groszy na litrze. Złe wieści dla kierowców. Ceny wciąż będą rosły.
Tankowanie znowu droższe
Przed "długim weekendem" ponownie wzrosły ceny paliw, bijąc kolejne rekordy. Benzyna Eurosuper 95 kosztuje średnio 5,39 zł/l, Superplus 98 5,60 zł/l, a olej napędowy 5,45 zł/l. Na niezmienionym poziomie utrzymują się ceny autogazu.
Bez szans na tańsze tankowanie
Po zmianach, jakie w październiku notowaliśmy na stacjach benzynowych, początek nowego miesiąca rozpoczął się spokojnie. Za litr Eurosuper 95 płacimy 5,35 zł, Superplus 98 - 5,56 zł, oleju napędowego - 5,40 zł, a LPG - 2,84 zł.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska