Jesteś w: Af Portal / Komentarz BM ReflexInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Komentarz BM Reflex

logo-reflex

Niechlubny rekord cen diesla
Co prawda od dłuższego czasu drożeją benzyna i olej napędowy, ale to zmiany cen diesla odnotowane w ostatnich dwóch tygodniach, najbardziej uderzą po kieszeniach kierowców.
Tak drogo jeszcze nie było
Zmiany cen paliw odnotowane w tym tygodniu na stacjach, doprowadziły do ustalenia nowych rekordów cenowych na wszystkich paliwach.
Na stacjach wciąż zbyt drogo
Ceny benzyn i oleju napędowego na większości stacji utrzymują się na wysokim poziomie. W stosunku do cen z 7 października br. średni poziom cen Eurosuper 95 wzrósł o 3 grosze na litrze, zaś oleju napędowego o 2 grosze.
Obniżki na początek października
Średnio za litr benzyny Eurosuper 95 płacimy 5,20 zł, to jest o 3 grosze na litrze mniej niż przed tygodniem. Olej napędowy jest tańszy o 1 grosz na litrze i kosztuje obecnie 5,16 zł/l.
Zapłacimy więcej
Obciążenia podatkowe na olej napędowy od 1 stycznia 2012 roku wzrosną o 160 zł/1000 l (netto). Odczują to zwłaszcza kierowcy.
Autogaz coraz droższy
Monitoring cen na stacjach potwierdził nasze prognozy. Wzrost cen był kontynuowany. W najmniejszym stopniu rosły ceny benzyny Pb 95, zaś najwięcej w ciągu ostatniego tygodnia podrożał autogaz.
Paliwa wciąż drożeją
W związku z sytuacją na rynkach finansowych musimy liczyć się z tym, że wysoki poziom cen paliw na rynkach krajowych będzie się jeszcze utrzymywał.
Rekordowo drogi Diesel
Już 5,11 zł musimy średnio zapłacić za litr oleju napędowego przy dystrybutorze.
Czekają podwyżki
Poprawa nastrojów kierowców na koniec wakacji nie daje powodów do zadowolenia przedsiębiorcom prowadzącym stacje paliw.
Ceny benzyny na stacjach powinny wzrosnąć
W dalszym ciągu na części stacji kierowcy płacą za benzynę i olej napędowy mniej niż 5 zł/l. Obserwacje rynku ropy i rynku walutowego nie pozostawiają jednak złudzeń. Powinno być drożej.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska