Jesteś w: Af Portal / Komentarz BM ReflexInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Komentarz BM Reflex

logo-reflex

Obniżek ciąg dalszy. Benzyna Eurosuper po 5,00 zł/l?
Kolejny tydzień z rzędu obserwujemy niższe ceny przy dystrybutorach.
Kolejny rekord cen paliw oddalony
Ceny detaliczne spadają w ślad za obniżkami cen na rynku hurtowym. Benzyna Eurosuper 95 jest około 7 groszy na litrze tańsza niż przed tygodniem i kosztuje średnio 5,21 zł/l. Ceny diesla w tym tygodniu spadły średnio o 2 grosze na litrze, tj. do poziomu 5,06 zł/l.
Stabilizacja cen paliw na wysokim poziomie
Pierwszy tydzień sierpnia nie przyniósł dalszych wzrostów cen paliw na nowe rekordowe poziomy. Co więcej na części stacji mogliśmy zauważyć symboliczne obniżki cen benzyny. Średnio w kraju w ostatnim tygodniu ceny Pb95 spadły 1 gr/l do poziomu 5,28 zł/l.
Stabilizacja wysokich cen paliw
Benzyna w kraju nadal droga. Padł kolejny rekord cenowy. Płacimy już 5,29 zł za litr. Na szczęście chwilowo na horyzoncie nie widać dalszych podwyżek cen.
Obniżki na stacjach. Gaz najtańszy od ponad 20 miesięcy.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni benzyna bezołowiowa 95 i olej napędowy potaniały o 4 grosze na litrze, a autogaz o 6 groszy na litrze.
Ceny paliw - dobry koniec roku
Kolejne obniżki za nami. Za litr benzyny płacimy średnio o 3 grosze mniej niż przed tygodniem i 2 grosze za litr oleju napędowego. Śr. cena Eurosuper 95 spadła do poziomu 5,47 zł/l. To poziom, który ostatni raz odnotowaliśmy 12 miesięcy temu.
Stacje w rękach niezależnych operatorów.
Na koniec września 2012 roku PKN Orlen miał 1.759 stacji paliw, Lotos 368, koncerny zagraniczne 1.417, a niezależni operatorzy ok. 3.050. Przy sieciach sklepowych funkcjonowało 159 stacji paliw - podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska