Jesteś w: Af Portal / Nie pijanym kierowcom / Ambasador bezpieczeństwaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-02-24

Ambasador bezpieczeństwa

Agnieszka_Zydron

Agnieszka Zydroń – autorka bestsellera „Zazdrość kobieca", książki „Życie na kredyt", a także wielu felietonów do prasy kobiecej i portali. Pisze m.in. na stałe felietony do portalu Agaty Młynarskiej, którego została twarzą i ambasadorką. Agnieszka Zydroń występuje jako ekspert w TV Biznes (Polsat) – w programach: Biznes Klub oraz Po Stronie Konsumenta. Bywa też gościem programu dla kobiet „Mała Czarna” w TV4. Jest Ambasadorką Stowarzyszenia Amazonek. W lipcu 2011r. została również Ambasadorką Fundacji Obudźmy Nadzieje, w imieniu której walczy o pomoc dla najbardziej potrzebujących. Agnieszka podpisała niedawno kontrakt z klubem sportowym Cracovia, z którym wspólnie przygotowują publikację na temat zespołu Cracovii. Książka będzie zawierała wywiady ze znanymi postaciami o znaczeniu sportu w ich życiu.

Agnieszka Zydroń jest ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Dzięki wyjątkowej sile i woli walki po długiej rehabilitacji wróciła do normalnego życia. Obecnie angażuje się w akcje i programy społeczne propagujące idee bezpieczeństwa na drodze.

W grudniu 2011 Agnieszka Zydroń podjęła współpracę z Autofederacją, chcąc jak najskuteczniej dotrzeć do jak największej liczby osób z przesłaniem o zagrożeniach powodowanych przez pijanych kierowców.

„Miałam piętnaście lat, gdy moje życie legło w gruzach” – mówi Agnieszka Zydroń. „Od tamtej chwili wciąż walczę – najpierw walczyłam, aby wrócić do normalnego życia, teraz walczę, aby inni mogli czuć się bezpiecznie na polskich drogach. Moje życie w dniu wypadku zmieniło się na zawsze. Byłam świadkiem śmierci 4 osób, nie rozumiałam, co się wydarzyło i jak w kilka sekund nasz świat może się zmienić.

Z urazem głowy, pękniętym kręgosłupem, połamanymi kośćmi, wstrząśnieniem mózgu i obiciami całego ciała stałam się osobą niepełnosprawną, która miała i tak bardzo dużo szczęścia. Wiele lat walczyłam z zespołem stresu pourazowego, przechodziłam terapię. Dzięki pomocy wspaniałych osób jestem dzisiaj sprawną i aktywną osobą, nie załamałam się i chcę odpracować darowane mi życie, ostrzegając innych przed podobną tragedią. Wiem, że dopóki nie przeżyjemy takiego wstrząsu, myślimy, że wypadek i śmierć na drodze nas nie dotyczą. Naprawdę jednak nie warto uczyć się tej jednej rzeczy na własnej skórze. Wierzę, że wraz z Autofederacją zdziałamy wiele dobrego, a nasze działania przełożą się na większą świadomość kierowców w sprawie zagrożenia i efektów spowodowanych prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu” – dodaje Zydroń.

Wspólnym przedsięwzięciem Autofederacji i Agnieszki Zydroń będzie udział w projekcie „BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ!”. Jest to cykl imprez organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podczas których Agnieszka jako Ambasador bezpieczeństwa wystąpi z prelekcją „Co każdy kierowca i jego pasażer wiedzieć powinien”.

Autofederacja wraz z Agnieszką Zydroń pragnie jak najskuteczniej dotrzeć do jak największej liczby osób z przesłaniem o zagrożeniach powodowanych przez pijanych kierowców oraz przyczynić się do zwiększenia komfortu i jakości podróżowania wszystkich zmotoryzowanych. 

Zainteresowanych uczestnictwem w imprezach prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres  biuro@af-marketing.pl , wpisując w treści imię, nazwisko i numer telefonu.

www: agnieszkazydron.pl 

Blog: agnieszkazydron.pl/blog 

Facebook: facebook.com/Agnieszka-Zydron 

 Prawdziwa historia

IMG_0122

Agnieszka Zydroń w wieku 15 lat była uczestnikiem oraz ofiarą wypadku samochodowego spowodowanego przez kierowcę pod wpływem alkoholu. Zginęły na miejscu 4 osoby. Sama miała pęknięty kręgosłup, uszkodzoną czaszkę, połamane kości, wstrząśnienie mózgu itd. Od razu otrzymała 2 grupę inwalidzką i jej życie całkowicie się zmieniło. Nie mogła chodzić do szkoły, korzystać z życia tak, jak jej rówieśnicy. Siłą woli i charakteru jednak próbowała radzić sobie przez kolejne lata z traumą powypadkową, działając w swoim środowisku na rzecz świadomości kierowców oraz przeciw jeździe pod wpływem alkoholu.

Obecnie działa publicznie i bardzo zależy jej osobiście na zaangażowaniu się na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach przez pijanych kierowców a także w kampanię przeciw jeździe pod wpływem alkoholu. Realizuje te cele jako Ambasador Bezpieczeństwa Autofederacji.

Partnerem Akcji jest:

logo brd


Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska