Jesteś w: Af Portal / TechnikaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Technika

Nowy poziom komfortu
Nowe Volvo XC90 to jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów na świecie. Czteroosobowa odmiana Excellence, to jego uszlachetniona odmiana. Komu jeszcze za mało wygody, dla tego przygotowano opcję Lounge Console.
Felgi tuningowe
Zamontowanie ciekawych felg aluminiowych, niezależnie od modelu samochodu, to najszybszy sposób na nadanie autu nowego design’u.
Wizja komunikujących się aut
Podczas Międzynarodowych Targów - Mobile World Congress odbywających się w Barcelonie Volvo przedstawiło swoją rewolucyjną dla bezpieczeństwa transportu wizję samochodów komunikujących się ze sobą w ruchu drogowym.
Nowa prasa narzędziowa
W narzędziowni zakładów Audi w Neckarsulm, zaczęła funkcjonować jedna z najnowocześniejszych i największych w Europie pras narzędziowych typu Tryout.
Europejski lider redukcji emisji CO2
Z końcem 2014 roku koncern PSA Peugeot Citroën odzyskał pierwsze miejsce w rankingu liderów redukcji emisji dwutlenku węgla.
Doskonale przestrzenny
Trójwymiarowa jakość dźwięku niczym w akustycznym laboratorium? Audi urzeczywistnia tę wizję. Dźwięk w formacie 3D już wkrótce pojawi się w produkowanych seryjnie samochodach marki Audi.
Ogrzewanie postojowe
Ogrzewanie postojowe kojarzy się przede wszystkim z komfortem wejścia do ciepłego auta w zimny dzień. Jak dowodzą stosowane w Skodzie rozwiązania to niesie to za sobą wiele więcej korzyści niż tylko tę jedną.
Innowacje BMW
Już na zeszłorocznych targach BMW Group demonstrowało wiele rozwiązań, które stanowiły absolutne nowości. Ich dalszy rozwój pozwolił przygotować na najbliższe targi CES 2015 (6-9 stycznia 2015) sporo niespodzianek.
Golf z ogniwem wodorowym
Golf Variant HyMotion to nowoczesny samochód napędzany ogniwem paliwowym, w którym wodór i tlen łączą się w czystą wodę. Przy tym „zimnym” spalaniu uwalnia się energia, która jest energią napędową dla bezemisyjnego silnika.
Energia dla 150 domów z jednego auta
Rewolucyjny, spalający zaledwie 1,9 l/100km, hybrydowy Mitsubishi Outlander z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów, wykorzystuje bardzo skuteczny system odzyskiwania energii, która w innym przypadku byłaby tracona.
...
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska