Jesteś w: Af Portal / TechnikaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Technika

Napęd na 4 łapy
Od kilku lat coraz większą popularność zdobywają samochody z napędem na 4 koła. Ich popularność nie jest przypadkowa - napęd 4x4 nie tylko poprawia prowadzenie pojazdu, szczególnie w trudnych warunkach, ale umożliwia poruszanie się po bezdrożach.
Nowa jakość światła
Mercedes-Benz zaprezentował reflektory bliższej i dalszej przyszłości. Złożone z 24 diod LED moduły świateł drogowych, stosowane w najnowszym CLS-ie, już niedługo zastąpią zespoły z 84 LED-ami każdy.
Tajemnice układów kierowniczych
Układy kierownicze stosowane w modelach SKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa i bezpiecznym zachowaniem w czasie zderzenia.
Klucz do bezwypadkowej przyszłości
Stworzenie nowej technologii bezpieczeństwa - systemu widoku 360° - to kolejny krok Volvo w kierunku realizacji planu maksymalnej redukcji wypadków drogowych.
Komfort za kierownicą
Atest AGR (Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców) oznacza, że fotele montowane w samochodach marki Opel są ergonomiczne i gwarantują najwyższy komfort siedzenia i podparcia pleców w trakcie długich podróży.
Technologie produkcji felg
Kierowca, który chce się wyróżnić, stawia na felgi wyjątkowe - nie tylko jeśli chodzi o design czy kolor, ale również technologię ich produkcji. Jak wyjątkową drogę potrafi przejść felga, nim trafi na piastę?
Systemy zdalnej jazdy
Audi prowadzi szeroko zakrojone prace nad systemami zdalnej jazdy. Jako pierwszy producent samochodów w skali całego świata, prowadzi obecnie testy na publicznej drodze ekspresowej na Florydzie.
Volvo na platformie SPA
Nowe XC90 będzie pierwszym modelem Volvo zbudowanym na platformie podwoziowej SPA. Dzięki niej samochód jest lżejszy, bezpieczniejszy i ma więcej miejsca w środku.
Cichy silnik Opla Zafiry
Zafira Tourer w nowym, ekonomicznym wariancie: uniwersalny 7-miejscowy Opel jest obecnie dostępny z silnikiem 1.6 CDTI ecoFLEX o mocy 88 kW/120 KM.
Coraz oszczędniejsze silniki
Nowa Fabia, która zadebiutuje w październiku w Paryżu, będzie zużywać nawet o 17% mniej paliwa w porównaniu z poprzedniczką, stając się najoszczędniejszą w historii modelu.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska