Jesteś w: Af Portal / TechnikaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Technika

Castrol i Bluebird Electric celują w nowy rekord prędkości
Castrol informuje, że został nowym partnerem projektu Bluebird Electric, w ramach którego Don Wales zamierza w 2013 r. ustanowić nowy rekord prędkości pojazdem elektrycznym, rozpędzając go do ponad 800 km/h.
System Temporary Auto Pilot VW
Firma Volkswagen przedstawiła nowy system Temporary Auto Pilot (TAP). System ten, nadzorowany przez kierowcę, może w sposób częściowo zautomatyzowany kierować autem do prędkości 130 km/h.
Nowa jednostka w Audi A1
W najmniejszym Audi A1 montowany jest nowy, kompaktowy i lekki czterozaworowy silnik 1.4 TFSI, osiągając moc aż 185 KM i moment obrotowy 250 Nm. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h potrzebuje 6,9 sek. i przestaje przyspieszać dopiero przy 227 km/h.
Nowy silnik Energy dCi 130
Kontynuując strategię downsizingu, firma Renault wprowadza na rynek nowy silnik Energy dCi 130 - najbardziej zaawansowaną technologicznie jednostkę napędową koncernu.
Duża moc z mniejszej pojemności
BMW deklaruje, że będzie rozwijać technologię TwinPower. Firma chce stosować ją także w mniejszych 4- i 3-cylindrowych jednostkach. Kkorzyść to wysoka wydajność silników, a tym samym mniejszy negatywny wpływ na środowisko.
ABS dla motocykli
Bosch poinformował, że uruchamia produkcję nowego wariantu 9. generacji systemów ABS dla motocykli ze zintegrowanym czujnikiem ciśnienia co zapewnić ma większą stabilność pojazdu podczas hamowania.
W pełni elektryczny Seat
Firma SEAT poinformowała o pracach nad pierwszymi w pełni elektrycznymi samochodami. Mowa o modelach: Altea XL Electric Ecomotive oraz Leon TwinDrive Ecomotive.
Chevrolet Volt na badaniach
Właściciele elektrycznych Chevroletów Volt nie muszą obawiać się o swe bezpieczeństwo, jeśli ich samochody nie brały udziału w poważnych zderzeniach. Takie oświadczenie wydał amerykański urząd NHTSA.
Inteligentna strona domowa
Teraz wystarczy już skorzystać z domowego komputera, aby za pośrednictwem portalu sprawdzić poziom naładowania baterii, zasięg pojazdu lub stan funkcji SmartCharging.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska