Jesteś w: Af Portal / TechnikaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Technika

MINI Paceman Adventure
Kreatywna współpraca między młodymi praktykantami a ich instruktorami w fabryce BMW w Monachium i Dingolfing zaowocowała powstaniem kompletnie unikatowej wizji MINI.
Koncepcja produkcyjna BMW i8
Proces produkcji serii BMW i cechuje się innowacyjnymi technologiami wytwórczymi oraz stosowaniem nowych materiałów. To łańcuch wartościujący, całkowicie identyfikowalny z kryteriami zrównoważonego rozwoju.
Opel FlexFix
Wiosna to czas na rowerowe wyprawy. Dzięki w pełni zintegrowanemu bagażnikowi rowerowemu Opel FlexFix, jest możliwość przewiezienia nawet do czterech rowerów podczas wycieczek.
Energetyczny zwrot
Mercedes-Benz opracował inteligentny system zarządzania energią dla pojazdów hybrydowych - Intelligent HYBRID, który ocenia i uwzględnia przebieg drogi przed autem.
Sportowe cabrio
Szesnastu młodych praktykantów ze szkoły zawodowej SKODY zostało zaproszonych do stworzenia swojego samochodu marzeń. Zostanie on zaprezentowany pod koniec maja podczas imprezy GTI Treffen nad jeziorem Wörthersee w Austrii.
Oszczędność Volkswagena
Volkswagen prezentuje najoszczędniejszy seryjnie produkowany samochód na świecie.
Peugeot 301 na gaz
W dniach 5-6 marca w halach Centrum wystawienniczego Expo XXI w Warszawie Peugeot przedstawił wprowadzony niedawno do oferty model 301 wyposażony w fabryczną instalację LPG.
Sposób na mobilność według Kia
Kolejny krok w kierunku przyjaznej dla środowiska „przyszłej mobilności” należy do Kia Motors, która zaprezentowała dwie prototypowe wersje najnowszego „pojazdu zeroemisyjnego”.
Współpraca Volvo z Apple
Podczas targów w Genewie Volvo Car Group poinformowała o współpracy z firmą Apple.
Bagaż szyty na miarę
Louis Vuitton, pionier w dziedzinie podróżowania w wielkim stylu, stworzył na miarę zestaw bagaży dla najbardziej zaawansowanego technicznie samochodu sportowego - Plug-In Hybrid BMW i8.
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska