Jesteś w: Af Portal / Technika / InnowacjeInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.

Innowacje

Nowe rozwiązania autonomicznej jazdy
Po dwunastu miesiącach od rozpoczęcia projektu „Cyfrowy, autostradowy odcinek doświadczalny“, w siedzibie niemieckiego Federalnego Ministerstwa Ruchu Drogowego, Audi prezentuje nowe rozwiązania techniczne z dziedziny autonomicznej jazdy i komunikacji car-to-X.
Technika w służbie jakości
W Meksyku oficjalnie uruchomiono nową fabrykę Audi w San José Chiapa. Pełne zastosowanie znalazła w niej zasada: „made by Audi”.
Jazda bez kierowcy
Volvo Cars i Uber lider w ride-sharingu łączą siły, aby stworzyć autonomiczny samochód kolejnej generacji.
Technologie na metr sześcienny
Asystenci jazdy w korku, parkowania, system kamer 360° – to tylko niektóre przykłady z szerokiego pakietu technologii oferowanych przez SEAT-a Ateca.
Opel wypływa w morze
Silnik Diesla opracowany przez firmę Opel i zaadaptowany przez Cimco Marine AB nazywa się OXE, co po szwedzku oznacza „wół”. Silna niczym wół jednostka jest w stanie wprawić w ruch łodzie wymagające napędu o dużej mocy.
W pełni diodowe oświetlenie
Optymalna widoczność bez oślepiania innych. Wraz z reflektorami AFL LED firma Opel wprowadza zalety adaptacyjnego i w pełni diodowego oświetlenia przedniego w minivanach i samochodach sportowo-użytkowych z segmentu kompaktowego.
Optymalizacja Volvo S90 i V90
Do nowych modeli Volvo S90 I V90 Polestar przygotował pakiet optymalizacyjny oprogramowania dającego jeszcze więcej dynamiki i przyjemności z jazdy.
Pojazd badawczy Jack
Najnowszy pojazd Audi A7 piloted driving concept zwany „Jack”, nie tylko nauczył się samodzielnie wykonywać różne manewry podczas jazdy po autostradzie, ale również uwzględniać przy tym innych uczestników ruchu drogowego.
Więcej doznań z jazdy
Peugeot prezentuje swoją wizję wnętrza przyszłości - nowy PEUGEOT i-Cockpit®. Stworzony z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta, ten funkcjonalny koncept, zaprezentowany na specjalnie stworzonym modelu demonstracyjnym, stanowi zapowiedź wyglądu wnętrza przyszłych modeli marki.
Audi A8 L extended
Na zamówienie jednego z europejskich klientów, koncern z Ingolstadt zbudował jeden egzemplarz limuzyny w wersji kingsize. Dzięki długości samochodu: 6,36 m oraz rozstawowi osi 4,22 m, Audi A8 L extended zapewnia najwyższy komfort podróży.
...
Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska