Jesteś w: Af Portal / Technika / Innowacje / Nowa prasa narzędziowaInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-04-05

Nowa prasa narzędziowa

Nowa prasa narzędziowa

W narzędziowni zakładów Audi w Neckarsulm, zaczęła funkcjonować jedna z najnowocześniejszych i największych w Europie pras narzędziowych typu Tryout.

Minister Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii Nils Schmid, członek zarządu Audi AG ds. produkcji prof. dr Hubert Waltl i przewodniczący Rady Zakładowej Robert Rank, dokonali uroczystego uruchomienia nowego urządzenia. Audi zainwestowało w nie ponad dziesięć milionów euro, ponieważ nowe, wyposażone w tą prasę centrum ma zapewnić odpowiednie możliwości wytwarzania narzędzi produkcyjnych i wzmocnić pozycję zakładów w Neckarsulm.

W narzędziowni fabryki Audi w Neckarsulm, codziennie powstają najnowocześniejsze i inteligentne narzędzia do produkcji wszystkich elementów karoserii. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji podkreśla: - Wytwarzanie narzędzi produkcyjnych to jedna z naszych kluczowych kompetencji. To także zasługa zakładów w Neckarsulm, że nieprzerwanie zwiększamy nasze moce produkcyjne i że Audi, jako koncern, jest pionierem tym zakresie. Nowa prasa narzędziowa wydatnie podnosi jakość i wydajność naszych narzędzi i jest kolejnym krokiem na drodze ku jeszcze wyższej jakości naszych pojazdów.

Nowa prasa narzędziowa ma nacisk 2,5 tys. ton i waży 725 tys. kg. Odpowiada to ciężarowi 1400 egzemplarzy Audi A6. Dzięki niej, wytłacza się blaszane formy elementów karoserii. Jako jedyna posiada specjalną formę, umożliwiającą tłoczenie dużych, pełnych powierzchni stalowych i aluminiowych. Nowa prasa, dzięki inteligentnym systemom mechatronicznym, może tłoczyć nawet skomplikowane formy i już podczas wdrażania procesów symuluje zgodne z realnymi, typowe dla produkcji seryjnej warunki.

Dzięki tej inwestycji, Audi wzmacnia zakłady w Neckarsulm i zabezpiecza lokalne miejsca pracy. Obecnie w dziale wytwarzania narzędzi w Neckarsulm pracuje blisko 500 pracowników.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska