Jesteś w: Af Portal / Technika / Innowacje / Nowy poziom komfortuInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2015-04-27

Nowy poziom komfortu

Nowy poziom komfortu

Nowe Volvo XC90 to jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów na świecie. Czteroosobowa odmiana Excellence, to jego uszlachetniona odmiana. Komu jeszcze za mało wygody, dla tego przygotowano opcję Lounge Console.

To połączenie sejfu na kosztowności, lustra do makijażu, stolika, małej garderoby i podestu na nogi. Nową wersję pokazano na targach w Szanghaju. Miejsce nieprzypadkowe - w Chinach żyje niemal 2,5 miliona osób, których majątek wycenia się na ponad milion dolarów.

Nowa koncepcja wnętrza Volvo XC90 Excellence przedstawiona na salonie samochodowym w Szanghaju prezentuje nieosiągalny dotąd poziom luksusu. Lounge Console to projekt umożliwiający żyjącym w ciągłym biegu ludziom biznesu, którzy podróżują samochodem na tylnym siedzeniu. W wielkich, azjatyckich metropoliach podróżowanie z szoferem jest w wielu wypadkach koniecznością. Dojazdy do pracy w korkach zabierają często cztery godziny dziennie. To czas, który można wykorzystać na pracę albo na… relaks. I tu z pomocą przychodzi Volvo Lounge Console.

Na wstępnym etapie prac projektowych postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska stylowi życia ludzi biznesu. Wciąż pracujemy nad rozwojem wzornictwa i funkcjonalności właściwych segmentowi premium, co w przypadku tego projektu doprowadziło do decyzji o skupieniu projektu wokół pasażerów podróżujących w tylnej części auta, z zachowaniem ducha marki Volvo - mówi Thomas Ingenlath odpowiedzialny w firmie Volvo za design. Usunięcie prawego przedniego fotela stworzyło przestrzeń, która zmieniła proporcję i przestronność wnętrza auta, co z kolei otworzyło zupełnie nowe możliwości aranżacji kabiny z myślą o komforcie podróżujących.

Idąc za potrzebami osób należących do światowych elit, Volvo stworzyło unikalne wyposażenie umożliwiające podróż w idealnie wygodnej, niemal leżącej pozycji. Specjalnie zaprojektowany schowek pomieści obuwie pasażera, a wysuwany stolik zapewni wygodną przestrzeń do pracy. Oczy pasażerów ucieszy wysokiej jakości 17-calowy ekran dotykowy, uszy zaś dopieści 20-głośnikowy system audio oferujący efekt surround, które zaoferują doznania zbliżone do najwyższej klasy sali kinowej. Kobiety docenią prywatne, podświetlane lusterko oraz schowek na biżuterię. Tylne fotele z funkcją masażu, lodówka, kieliszki do szampana, najwyższej jakości skórzana tapicerka, czy niekończące się opcje dodatkowego podświetlenia kabiny - w tej klasie auta to wyposażenie obowiązkowe.

Ludzie żyją dziś w biegu, rosnące tempo życia i coraz bardziej wymagający styl życia sprawia, że czas pomiędzy jednym a drugim spotkaniem zyskuje na znaczeniu. Możliwość zażycia relaksu i odświeżenia umysłu przed kolejnym spotkaniem to bezcenne chwile, które w pełni wykorzystać pozwala właśnie XC90 Excellence i jej Lounge Console - podsumował Thomas Ingenlath.


  • Currently 5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rating: 5/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska