Jesteś w: Af Portal / Życie Autofederacji / Akcje społeczneInfolinia_shrt

defensywnikierowcy.pl

 

Ankieta tygodnia
Czy powinno się zabronić wjazdu starszych wysokoprężnych aut do miast?
Tak, bo to one najbardziej zanieczyszczają środowisko.
Nie, nie idźmy śladem Niemiec.
Tylko wtedy, gdy nie spełniają żadnych norm emisji spalin.
2012-06-20

Akcje społeczne

nie_pijanym_banner_466

kieliszki_1

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców to jeden z podstawowych problemów na polskich drogach. Dlatego w tym roku Autofederacja uruchomiła Program Ambasadorski NIE pijanym kierowcom. Jego twarzą jest Agnieszka Zydroń (autorka bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistka, ekspert TV Biznes, ambasadorka Amazonek i Fundacji Obudźmy Nadzieję). Razem z Autofederacją angażuje się w walkę z pijanymi kierowcami i realizuje na terenie całej Polski program zwiększenia bezpieczeństwa i jakości podróżowania nas wszystkich.

Bezpiecznie – chce się żyć!
Jednym z przedsięwzięć Autofederacji i jej Ambasadora - Agnieszki Zydroń jest udział w projekcie Bezpiecznie – chce się żyć! Jest to cykl seminariów i imprez szkoleniowo-artystycznych organizowanych w największych miastach Polski. Udział w nich bierze od kilkuset to kilku tysięcy osób. Podczas tych spotkań Agnieszka Zydroń opowiada o swoich doświadczeniach (sama jest ofi arą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę), które maja stać się przestrogą dla innych. Uczestnikom seminariów przedstawiane są także przyczyny i skutki wypadków drogowych, materiały fi lmowe oraz regionalne statystyki. Przy wykorzystaniu symulatorów i alkogogli mogą też zobaczyć jaki wpływ ma alkohol na prowadzenie pojazdu.

Przejdź do strony programu.

badzmy_motopozytywni_banner_466

motopozytywni_logo_mini

Innym projektem dotyczącym bezpieczeństwa, w który zaangażowana jest Autofederacja, jest ogólnopolska kampania społeczna Motopozytywni. Jej celem jest realizacja unijnej dyrektywy mówiącej o konieczności zmiany postrzegania motocyklistów, jako grupy wyjątkowo zagrożonej skutkami wypadków komunikacyjnych. Motopozytywni to motocykliści-ochotnicy wyposażeni w apteczki, którzy pełnią funkcję patrolu ratowniczego. Ich zadaniem na miejscu wypadku drogowego jest jego zabezpieczenie, identyfi kacja zagrożenia i wezwanie odpowiednich służb ratowniczych, a także udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym i sprawne przekazanie kierownictwa akcją ratunkową zawodowym ratownikom. Dla wszystkich, którzy chcą się dołączyć do akcji organizowane są szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz z przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów. Autofederacja zapewnia wsparcie merytoryczne szkoleń, działania ambasadorskie oraz promocję akcji między innymi na stronach serwisu www.af.pl , gdzie znajdują się najnowsze informacje o akcji, możliwość sprawdzenia terminów i miejsc szkoleń oraz wypowiedzi i komentarze uczestników.

telefon_do_przyjaciela_banner_466

ntp

Numery Twoich Przyjaciół 112 – 998 to kolejny program edukacyjno-prewencyjny, wspierany przez Autofederację, którego celem jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa, zarówno jeżeli chodzi o ochronę zdrowia, życia jak i mienia. NTP to cykl imprez mających na celu rozbudzenie świadomości o istniejących zagrożeniach a także informowanie o prawidłowym postępowaniu w razie ich wystąpienia. W ramach programu uczestnicy mogą zapoznać się również z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych, gaśnicy i apteczki samochodowej z także udzielania pierwszej pomocy. Wspólnym celem Autofederacji i programu Numery Twoich Przyjaciół 112 – 998 jest propagowanie świadomości, że szybkie i prawidłowe reagowanie w sytuacjach kryzysowych może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia lub zdrowia.

pamietajmy_banner_466

brd

Autofederacja intensywnie współpracuje z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD), wraz z którym realizuje ogólnopolski program seminariów i imprez szkoleniowo – artystycznych. Jego celem jest pogłębianie świadomości społeczeństwa o zagrożeniach wynikających z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego, prezentacja skutków brawury, lekkomyślności, „braku wyobraźni” na drodze oraz prezentacja głównych przyczyn wypadków. Uczestnicy seminariów mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego biorąc udział w różnorodnych konkursach i testach.


  • Currently 0 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5

Dziękujemy za Twóją ocenę!

Oceniałeś już tę stronę!

Twoja ocena została zmieniona. Dziękujemy!

Innowacyjna Gospodarka Autofederacja Unia Europejska